Оpublikowany: 27.10.2023

Alex Haywood mianowany szefem polskiego oddziału Yggdrasil

W ramach strategicznego procesu restrukturyzacji Yggdrasil, największy dostawca rozwiązań i treści iGaming, wprowadził nowego szefa polskiego oddziału firmy. To jest Alex Haywood, który przez ostatnie 18 miesięcy pełnił funkcję dyrektora technicznego w Liquid Barcodes.

Wcześniej pełnił funkcję dyrektora technicznego w Interactive Gaming Group, a także spędził kilka lat w Evolution jako dyrektor ds. projektowania infrastruktury i dyrektor ds. biznesu IT.

James Curwen, niedawno ogłoszony dyrektor generalny Yggdrasil, powiedział: „Jestem zachwycony, że Alex Haywood dołączył do naszego zespołu Yggdrasil. Jego doświadczenie na kluczowych stanowiskach w Evolution, Interactive Gaming Group i Liquid Barcodes świadczy o głębokim zrozumieniu branży gier. Alex Haywood wykazał już swoją niezrównaną zdolność do innowacji, a wraz z jego nominacją jesteśmy gotowi osiągnąć jeszcze wyższy poziom doskonałości technologicznej”.

Zmiana przywództwa jako punkt zwrotny dla Yggdrasil

Oprócz mianowania Alexa Haywooda Yggdrasil ogłosił także szereg innych zmian w kierownictwie w ramach programu restrukturyzacji, w ramach którego nastąpił redystrybucja stanowisk w firmie. Dostawca połączył swoje piony „Product & Programs oraz „Studio” w jeden dział działający pod szyldem „Gaming”.

„Dziękujemy naszej odchodzącej kadrze kierowniczej wyższego szczebla za ich wkład w firmę i zaangażowanie w Yggdrasil” – powiedział James Curwen. „Kontynuując naszą podróż ku transformacji, zobowiązujemy się do wspierania naszych pracowników w tym okresie zmian” – dodał.

James Curwen wyraził pewność, że ta „konieczna redukcja” ról w firmie przyczyni się do dalszego rozwoju marki i pomoże usprawnić procesy oraz zapewni liczne korzyści operacyjne.

Wiadomo już, że Mark McGinley przechodzi ze stanowiska Chief Game Officer na stanowisko Chief Product Officer, gdzie będzie prowadził program Masters Studio i zarządzał portfolio gier Yggdrasil.

James Curwen na stanowisko dyrektora generalnego Yggdrasil

James Curwen został mianowany nowym dyrektorem generalnym Yggdrasil 23 sierpnia 2023 r. Oficjalnie objął stanowisko 1 października, zastępując Bjorna Krantza, który do końca września nadal odgrywał aktywną rolę w kierownictwie firmy.

Przed dołączeniem do Yggdrasil James Curwen przez dwa i pół roku pełnił funkcję dyrektora internetowego OPAP, czołowego greckiego operatora. Wcześniej był dyrektorem generalnym Golden Rock Studios i przez krótki czas pełnił funkcję dyrektora ds. gier w Superbet. Ponadto Curwen spędził prawie sześć lat w William Hill, a także współpracował z Random Games Limited UK i Ladbrokes.

Jak zauważył Yggdrasil: „James Curwen i Alex Haywood to profesjonaliści w branży, a ich bogate doświadczenie i przywództwo odegrają kluczową rolę, gdy firma wejdzie w fazę zrównoważonej i zyskownej ekspansji”.