Оpublikowany: 22.03.2023

Prawidłowe Zarządzanie Bankrollem w Kasynie Online

Bankroll to kwota pieniędzy, którą gracz ma na swoim koncie w kasynie online i którą jest gotów wydać. Mądre korzystanie z budżetu na grę pozwala uzyskać jak najwięcej z sesji gry i przedłużyć ją bez utraty wszystkich pieniędzy w kilku złych zakładach. Wszyscy doświadczeni gracze stosują zarządzanie bankrollem, które jest jednym ze sposobów na ograniczenie strat do minimum i wygranych do minimum. W tym artykule omówimy podstawy ustalania budżetu na grę, wyjaśnimy, dlaczego ważne jest trzymanie się ustalonych limitów i podamy 10 praktycznych wskazówek, jak zarządzać bankrollem. Pomoże Ci to uzyskać jak najwięcej korzyści z hazardu przy jak najmniejszych stratach.

Co to jest bankroll?

Polscy gracze ponoszą pełną odpowiedzialność za swoje działania w kasynach online. A jeśli stracą pieniądze, to winni są tylko oni sami. Aby nie obstawiać za dużo, ważne jest ustalenie bankrolla i przestrzeganie go. Jest to całkowita kwota pieniędzy, którą hazardzista jest gotów stracić w ciągu jednej sesji gry, tygodnia lub miesiąca - nie ma ona decydującego znaczenia dla jego całkowitego budżetu.

Bankroll każdego gracza jest inny. Niektórym nie żal wydać 100-200 zł tygodniowo, a inni mogą sobie pozwolić na ryzykowanie większych kwot. Opracowując swój budżet na grę, ważne jest, aby odjąć wszelkie obowiązkowe wydatki, spojrzeć na to, co zostało, i dokładnie określić, na ile możesz sobie pozwolić, aby nie żałować. Ta logika opiera się na tym, że w kasynie można zarówno wygrać, jak i przegrać, więc w zasadzie bankroll to złotówki, które jesteś gotów zapłacić za miłą i przyjemną grę.

Dlaczego ważne jest, aby nauczyć się zarządzać swoim bankrollem?

Zarządzanie bankrollem to pierwsza rzecz do opanowania w hazardzie online. Jeśli gracz nie będzie kontrolował swoich wydatków na każdy spin lub rundę, może stracić całą kwotę depozytu już na początku gry. Wszystko, co w takim przypadku zyska hazardzista - minimum doświadczenia i nieprzyjemne emocje związane z przegraną. Jeśli nie śledzisz, ile pieniędzy jest wydawanych podczas jednej sesji w kasynie online, ryzykujesz, że wydasz dodatkowe pieniądze, które pierwotnie były przeznaczone na inne cele, lub wpadniesz w długi.

Wygrane w kasynach internetowych przynoszą wiele pozytywnych emocji i dobre zyski. W chwilach euforii gracz może być pewny, że dziś dopisze mu szczęście i podejmować nieprzemyślane decyzje o dodatkowych zakładach czy kolejnym depozycie. Odpowiednie zarządzanie bankrollem pomaga ostudzić zapał i zrozumieć, czy warto jeszcze dziś ryzykować. W ten sposób hazardzista może zachować swoje wygrane i być na czarno.

Jak nauczyć się zarządzać swoim bankrollem? 10 wskazówek

Zarządzanie bankrollem nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Wystarczy tylko uważnie obserwować swoje straty i wygrane, trzeźwo podchodzić do swoich opcji i stosować mądre taktyki hazardowe. Oto 10 prostych wskazówek, które pomogą polskim hazardzistom skutecznie budować i zarządzać swoim bankrollem:

  1. Ustal jasny budżet. Po prostu weź swój dochód za dany miesiąc, odejmij wszelkie obowiązkowe wydatki, bez których nie możesz wygodnie żyć i zobacz, co zostało. To jest ta kwota, która nie jest dla Ciebie krytyczna i naprawdę możesz sobie pozwolić na jej utratę. Następnie podziel tę kwotę przez 4, a otrzymasz liczbę złotych, które możesz przeznaczyć tygodniowo na hazard.
  2. Korzystaj z narzędzi odpowiedzialnej gry. Legalne polskie kasyna internetowe oferują graczowi możliwość ustawienia własnych limitów depozytów na dzień, tydzień lub miesiąc. Można to zrobić w ustawieniach osobistej szafy. Tym samym, jeśli postanowisz zdeponować dodatkową kwotę - nie będziesz mógł tego zrobić. Odmowa przyjęcia depozytu będzie również sygnałem, że coś poszło nie tak i należy ponownie przemyśleć swoje zachowania związane z hazardem, aby uniknąć rozwoju uzależnienia od hazardu.
  3. Ogranicz czas swojej sesji grania. Jasno określ, jak długo zamierzasz dziś grać i w razie potrzeby ustaw alarm. Nawet jeśli stracisz mniej niż ustaloną kwotę pieniędzy lub wygrasz dużo, zatrzymaj się dokładnie wtedy, kiedy planujesz - nie będziesz miał szczęścia przez cały czas. To samo dotyczy ciągu strat, po których gracz ma nadzieję na wygraną - szanse na to są niewielkie, więc zatrzymaj się zanim stracisz jeszcze więcej i kontynuuj następnego dnia.
  4. Korzystaj z bonusów w kasynach online. Prawdziwą okazją do zwiększenia swojego bankrolla jest gra na gotówkę w kasynie online. Wiele platform hazardowych oferuje dodatkowe żetony lub darmowe spiny za depozyt, skorzystaj z tej szansy. Wstępnie zalecamy przestudiowanie warunków bonusu - nie jest on darmowy, w przyszłości będzie wymagał obstawiania. Niemniej jednak, nie jest to zły dodatek do konta, który naprawdę warto zaryzykować.
  5. Wybierz prawidłowo swoją rozrywkę. Nie graj w gry, które są znane z dużej przewagi kasyna. Na legalnych stronach hazardowych, gracz może zobaczyć RTP zanim jeszcze gra się rozpocznie, więc wykorzystaj to. Im wyższa liczba, tym więcej wypłat możesz otrzymać. Zwróć również uwagę na zmienność, jeśli chodzi o sloty online. Wysoka zmienność obiecuje dobre wygrane, ale będą one wypadać bardzo rzadko. Zaleca się, aby zacząć grać w sloty online ze średnią lub niską zmiennością.
  6. Przeanalizuj grę. Jeśli to automat do gry online, dowiedz się, jakie kombinacje symboli przynoszą największe wygrane, jeśli to ruletka, przyjrzyj się dokładnie kursom wypłat, jeśli to poker, dowiedz się, jakich kombinacji kart potrzebujesz, aby wygrać. Jeśli nie znasz zasad, nie rozumiesz gry i grozi ci, że przegrasz wszystko i nie będziesz wiedział, czego potrzebujesz do wygranej. Jeśli kasyno online oferuje wersję demo, koniecznie z niej skorzystaj, to najprostszy sposób na zapoznanie się z grą i oszacowanie swoich szans na wygraną za darmo.
  7. Określ optymalną wielkość zakładu. W zależności od rozrywki i pożądanej długości sesji gry, określ ile postawić na jeden spin lub rundę. Na przykład, Twój bankroll na dziś wynosi 100 zł. Jeśli postawisz 1 zł, wystarczy to na co najmniej 100 gier. Owszem, w przypadku wygranej, wypłata za 10 złotych byłaby wyższa, ale masz tylko 10 takich zakładów (10x10=100), więc gra może być krótka. Zalecamy również prowadzenie rejestru przegranych i wygranych, co pomoże Ci zrozumieć, jak Twój budżet pasuje do Twojego stylu gry i z czasem dostosować wysokość zakładu.
  8. Wybierz swoją strategię zakładów w zależności od swojego bankrolla. Jeśli masz mały budżet, nie używaj taktyki zakładów progresywnych. Są to strategie, które wymagają podwojenia zakładu w przypadku przegranej. Jeśli zaczniesz od 1 zł, za każdym razem podwajając zakład, skończy się na tym, że po przegraniu 5 gier z rzędu będziesz musiał postawić 256 zł. Oblicz więc strategię z wyprzedzeniem w najgorszym scenariuszu i zastanów się, czy pasuje ona do Twojego budżetu.
  9. Nie trać kontroli. Hazard zawsze wiąże się z emocjami. Nie pozwól, aby emocje wpływały na Twoje decyzje, pozostań konsekwentny w swojej strategii i trzymaj się ustalonego bankrolla niezależnie od strat i wygranych. Nie podejmuj impulsywnych decyzji, nie graj w stanie upojenia alkoholowego, depresji lub zmęczenia.
  10. Wypłacaj swoje wygrane w terminie. To prosta zasada, o której wiele osób zapomina. Jeśli wpłaciłeś 100 zł, Twoja gra zakończyła się sukcesem i masz teraz na koncie 250 zł, to wypłacaj przynajmniej początkowy depozyt. Albo ustal zasadę, że na koncie możesz mieć maksymalnie 200 zł i zawsze na koniec sesji gry wypłacaj wszystko powyżej tej kwoty. W ten sposób odzyskasz swój początkowy depozyt i zaryzykujesz tylko wygrane pieniądze.

Jeśli gracz trzyma się tych prostych wskazówek, może przynajmniej zachować trzeźwy umysł i osobisty budżet. Kontrolowanie pieniędzy wydawanych na hazard jest doskonałą profilaktyką uzależnienia od hazardu i gwarancją przyjemnego doświadczenia hazardowego. 

Odpowiednie zarządzanie bankrollem - graj mądrze!

Licencjonowane polskie strony hazardowe gwarantują wszystkim graczom uczciwą grę i przejrzyste wypłaty. Jednak odpowiedzialność za depozyty i zakłady spoczywa w całości na graczu. Dlatego tak ważne jest, aby przed rozpoczęciem gry na prawdziwe pieniądze wprowadzić jasne zasady, w tym wielkość bankrollu.

Zarządzanie budżetem na gry hazardowe jest ważną częścią odpowiedzialnego grania. Optymalna kwota bankrollu i właściwe wykorzystanie tych pieniędzy nie tylko zmniejsza prawdopodobieństwo przegrania zbyt wiele, ale także zwiększa szanse na wygraną poprzez przemyślany wybór gier i strategii. Gracz czerpie jak najwięcej z doświadczenia i cieszy się grą, bez ryzyka, że straci zbyt wiele i popadnie w długi.

Najważniejszą rzeczą, o której powinni pamiętać polscy gracze przy zarządzaniu swoim bankrollem w kasynie online, jest gra dla zabawy. Nie nastawiaj się na wygraną czy zarabianie na hazardzie; czerp jak najwięcej z dobrej rozrywki online.