Оpublikowany: 22.03.2023

Trendy w Kasynach Online w 2023 roku

Kasyna online rozwijają się wraz z cyfrowym światem i wprowadzają najlepsze rozwiązania w dziedzinie hazardu online. Pierwotnie, ideą tego formatu rozrywki hazardowej było to, że ludzie mogą grać w dowolnym miejscu i czasie. Dziś gracze chcą więcej - najnowszych gier, wysokich gwarancji bezpieczeństwa, łatwych płatności i więcej możliwości łączenia się z podobnie myślącymi ludźmi. Strony hazardowe konkurują o dominację, oferując graczom natychmiastową rejestrację, najlepsze oprogramowanie do gier, łatwe metody wpłat, szybkie wypłaty oraz komunikację na żywo z krupierami i innymi graczami. Dowiedzmy się, czego można się spodziewać po hazardzie online w 2023 roku.

Co przyniesie rok 2023 dla branży hazardowej?

Lądowe ośrodki hazardu nie przeżywają teraz najlepszych czasów. W ciągu ostatnich 3 lat, przepływ graczy chcących grać w kasynach znacznie spadł z powodu pandemii i innych czynników zewnętrznych. Na tym tle, hazard online otrzymał ogromny impuls, ponieważ gracze stali się bardziej zainteresowani grami online na prawdziwe pieniądze. Doprowadziło to do intensywnej konkurencji między stronami hazardowymi, w tym w Polsce. Kasyna online chcą być pierwszymi, które zastosują najnowsze technologie w swoich działaniach.

Dziś branża hazardowa szeroko wykorzystuje sztuczną inteligencję do personalizacji wyświetlania strony i uproszczenia nawigacji. Boty są już wykorzystywane w usługach wsparcia, odpowiadając na proste pytania tak samo jak operatorzy. Większą uwagę poświęca się również poprawie bezpieczeństwa - kasyna online starają się minimalizować ryzyko związane z grą na prawdziwe pieniądze. Dodatkowo platformy hazardowe rozbudowują funkcje społecznościowe gracza - prowadząc strony w serwisach społecznościowych, tworząc czaty dla graczy, w których można prowadzić dialog nawet podczas gry. To nie wszystkie innowacje dostępne dla graczy. Przyjrzyjmy się, co 2023 ma w zanadrzu dla branży hazardowej.

Aktywne wykorzystanie sztucznej inteligencji (AI)

Sztuczna inteligencja jest wykorzystywana w branży hazardowej już od kilku lat. W 2023 roku ma zwiększyć zakres zadań, które będzie wykonywać:

  • Optymalizacja wyświetlania gier pod kątem zainteresowań poszczególnych graczy. Serwis hazardowy będzie przede wszystkim oferował rozrywkę, którą gracz uruchamia najczęściej. Jeśli AI ma dostęp do mediów społecznościowych, będzie oferować gry w tematyce odpowiadającej zainteresowaniom gracza.
  • Symulacja gry z prawdziwymi ludźmi. AI może bardzo dobrze grać z Tobą w pokera na poziomie profesjonalnego gracza, bardzo szybko taka technologia będzie aktywnie wykorzystywana w rozwoju nowego oprogramowania.
  • Kontrola odpowiedzialnego grania. Poprzez monitorowanie nawyków behawioralnych gracza, SI może zasygnalizować, że nadszedł czas na przerwanie sesji gry, zalecić nie dokonywanie dzisiaj depozytu lub wykonanie testu samooceny.
  • Poprawiono jakość i szybkość obsługi graczy. Na czatach online na proste pytania odpowiadają już boty i robią to w taki sposób, że brak żywego operatora po drugiej stronie monitora jest zupełnie niezauważalny.

A to dopiero początek, potencjał wykorzystania AI w hazardzie online jest teoretycznie nieograniczony.

Poprawa systemu ochrony

Najwyższym priorytetem każdego nowoczesnego kasyna online jest zapewnienie 100% ochrony danych graczy i ich pieniędzy. W stopce strony głównej nowoczesnego serwisu hazardowego gracze znajdą kompletne informacje na temat wszystkich metod zapewniających bezpieczną i uczciwą grę:

  • Numer licencji i nazwa organizacji, która ją wydała. Z reguły są to znane na całym świecie organy regulacyjne, to właśnie ich licencja jest podstawą prawną do prowadzenia kasyna internetowego.
  • Istnienie testu generatora liczb losowych. Na całym świecie istnieje kilka niezależnych laboratoriów badawczych, które gwarantują losowość wyników losowania; posiadanie takiej weryfikacji jest wskaźnikiem fair play.
  • Szyfrowanie i szyfrowanie danych. Niezawodne kasyna online używają najnowocześniejszego protokołu SSL, aby chronić dane osobowe gracza przed nieautoryzowanym dostępem.

Dodatkowo kasyna online oferują ustawienie dwuskładnikowego uwierzytelniania, tak aby nikt nie mógł uzyskać dostępu do konta za pomocą jedynie nazwy użytkownika i hasła. Jest to swego rodzaju trend, aby strona hazardowa była jak najbardziej bezpieczna i pewna dla graczy.

Modernizacja metod płatności

W 2023 roku finansowy element procesu gry stanie się jeszcze łatwiejszy i szybszy dzięki zastosowaniu nowoczesnych systemów płatności. Na przykład wiele kasyn online już teraz umożliwia płacenie w kryptowalucie. Takie płatności są bezpieczne i całkowicie anonimowe - strona hazardowa nie otrzymuje danych bankowych płatnika. Za podobnie bezpieczną metodę można uznać bony PaysafeCard i MiFinity. Te systemy również nie ujawniają danych karty kasyna online.

W polskich kasynach internetowych rośnie zapotrzebowanie na MuchBetter, system pierwotnie zaprojektowany dla pokera online. Ma on minimalne opłaty, prostą procedurę zakładania konta i szybkie tempo transakcji. Można też zamówić kartę MuchBetter, by używać jej jako karty debetowej do wypłaty wygranych w sklepach.

Najnowszą innowacją, która jest aktywnie wprowadzana do opcji płatności w kasynach internetowych jest polski system Blik. Jest to uniwersalny system płatności mobilnych, w którym gracz nie musi w ogóle podawać żadnych danych płatniczych - aby dokonać depozytu wystarczy wygenerować kod w aplikacji swojego banku. Kasyna online planują również w najbliższym czasie dodać do swoich metod płatności Google Pay i Apple Pay.

Media społecznościowe

Obecnie wiele kasyn internetowych zaczyna prowadzić swoje strony na portalach społecznościowych. Jest to jedna z metod promocji strony hazardowej oraz sposób na przyciągnięcie nowej, nowoczesnej publiczności - młodzi ludzie w większości korzystają z Facebooka, Twittera, Instagrama, to właśnie tam można znaleźć graczy i zainteresować ich dobrą ofertą. W praktyce jest to znacznie skuteczniejsze niż prowadzenie bloga - na portalach społecznościowych można zapisać się na stronę i być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami, promocjami, otrzymywać specjalne bonusy, bez wchodzenia na osobną stronę czy bloga.

Ponadto platformy takie jak Facebook pozwalają na publikowanie wersji demonstracyjnych popularnych gier hazardowych. Gracz może w nie zagrać bez przechodzenia na oficjalną stronę kasyna, bez rejestracji i depozytu. Jest to dobra okazja dla gracza, aby zapoznać się z nową rozrywką, a następnie zdecydować się na grę na prawdziwe pieniądze na rzecz kasyna internetowego, które oferuje taką usługę.

Błyskawiczne logowanie i rejestracja konta

Obecnym trendem w kasynach internetowych jest minimalizacja informacji wymaganych do rejestracji nowego gracza. Wiele placów zabaw oferuje jedynie adres e-mail i hasło. To wystarczy, aby uzyskać dostęp do osobistego konta, poznać platformę do gry, a nawet otrzymać pierwsze bonusy.

Kolejną innowacją, która zyskuje na popularności, jest logowanie za pośrednictwem innego konta. Przykładowo, gracz może zalogować się do kasyna online poprzez konto Google, Apple lub Facebook. Nie trzeba w ogóle wprowadzać żadnych danych, strona hazardowa uzyska podstawowe informacje za pośrednictwem platformy (oczywiście przekaże kasynu internetowemu tylko te dane, które są dozwolone w ustawieniach konta). Nadal jednak gracz będzie musiał wprowadzić szczegółowe dane w osobistej szafce serwisu hazardowego - są one wymagane do wpłaty lub wypłaty środków.

Aplikacje mobilne

Głównym celem hazardu online jest możliwość gry w dowolnym miejscu i czasie, dlatego z roku na rok coraz większą popularnością cieszą się kasyna mobilne. Graczom nie wystarcza już korzystanie z wersji internetowej - wielu chce korzystać z aplikacji mobilnej, która zapewnia lepsze połączenie z serwerem i wygodną nawigację po stronie hazardowej. Dlatego kasyna online tworzą takie aplikacje na smartfony z systemem iOS i Android.

Co więcej, niektóre serwisy hazardowe za priorytet stawiają sobie utrzymanie aplikacji mobilnej - to właśnie tam szybciej aktualizowany i ulepszany jest interfejs kasyna online oraz udostępniane są nowe funkcje. Bankowość mobilna jest również wykorzystywana do ułatwienia wpłat i wypłat. W końcu aplikacja mobilna działa lepiej i szybciej niż wersja desktopowa, a to bardzo odpowiada graczom - wybrali grę mobilną i chcą mieć najlepszą obsługę.

Rosnąca popularność gier na żywo

Z powodu pandemii nastąpiło masowe wejście graczy do formatu online. Jednak gry stołowe oparte na generatorze liczb losowych nie spełniły w pełni oczekiwań graczy. Krupier na drugim końcu stołu wzbudza większe zaufanie niż bezduszny program, Gry na żywo błyskawicznie wzbudziły zainteresowanie milionów graczy na całym świecie.

Obecnie wiele kasyn internetowych poważnie zastanawia się nad sensownością hostingu regularnego oprogramowania - ruletka, bakarat, blackjack i inne gry stołowe w trybie live są zdecydowanie bardziej popularne wśród graczy. Poza tym jest to opłacalne dla samych platform - w takiej rozrywce można obrandować stoły, żetony, przyciągając większą uwagę do swojego kasyna. Tak więc w najbliższym czasie spodziewane są setki nowych gier Live, z ulepszonym interfejsem i nowymi funkcjami dla graczy, w tym planowane wprowadzenie technologii wirtualnej rzeczywistości.

Komunikacja na żywo między graczami kasyna online

Nowoczesne polskie kasyna internetowe uwzględniają potrzebę komunikowania się hazardzistów z osobami o podobnych poglądach i tworzą komfortowe warunki do prowadzenia dialogu na żywo między graczami. Niektóre serwisy hazardowe udostępniają czat online, w którym gracze mogą korespondować nawet podczas rozgrywki. Najlepsze kasyna online oferują zaawansowany interfejs - możesz używać emoji, naklejek lub zdjęć, aby w pełni przekazać swoje emocje.

Czaty na żywo dostępne są tylko na licencjonowanych stronach hazardowych, które są pewne swojej nienagannej reputacji. Wynika to z faktu, że na takich czatach gracze nie tylko rozmawiają o strategiach i swoich doświadczeniach, ale także wyrażają swoje wrażenia na temat kasyna online, wymieniają opinie na temat różnych aspektów jego funkcjonowania, dzielą się wynikami gry. Jest to więc nie tylko popularny trend, ale także wskaźnik bezpieczeństwa, uczciwej gry i przejrzystości wypłat.

Podsumowanie

W 2023 roku możemy spodziewać się po hazardzie online naprawdę wiele, ponieważ branża hazardowa rozwija się dość szybko dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Personalizacja usług stanie się lepsza dzięki wykorzystaniu AI, a gra stanie się bardziej bezpieczna dzięki wdrożeniu nowoczesnych protokołów szyfrowania danych. Wpłata lub wypłata środków będzie możliwa w najwygodniejszy dla gracza sposób i w jak najkrótszym czasie, dzięki bankowości mobilnej i wykorzystaniu systemów elektronicznych.

Kasyno online będzie również poszerzać swoją ofertę gier, przede wszystkim gier na żywo, które cieszą się coraz większą popularnością. Rejestracja stanie się łatwiejsza i szybsza, a komunikacja z innymi graczami bardziej dostępna. O konkurencyjności danego kasyna internetowego decydować będzie jego nowoczesność, łatwość obsługi, uczciwość gry i przejrzystość wypłat.